A tak šel čas

Tak jako mnoho firem a značek i ta naše má historii a začátek. Jsem z velké rodiny a ve chvíli, kdy jsem měla peníze, začala jsem si kupovat lepší a jiné jídlo, než co jsme měli doma. Nebo to jsem si aspoň v mém věku myslela. Dneska bych řekla jiné a zajímavější. A zde to vlastně začalo. Mé trauma z dětství a dospívání se proměnilo v koníčka. Ráda poznávám nové kultury a jídla. A neříkám, že vždy zdravé a taky ne vždy dobré na chuť. Mé gastronomické cítění je ovlivněno českou chudou kuchyní (bylo nás prostě hodně), poté vietnamskou zjemnělou (nepálivé, a spousta evropských produktů) a následně středomořskou. A ne tou dovolenkovou, ale pravou valencijanskou a španělskou. Je to 5 let, co žiji ve Valencii, a v mé kuchyni se snoubí česko-vietnamsko-španělská kuchyně s výstřelky "pojďme vyzkoušet něco nového, co neznáme ani jeden z nás". Od založení firmy aKoreni jsem si prošla několika fázemi jak pracovními, tak životními a dnešní výsledek budu promítat zde na webu. Jak ve výběru produktů, které nabízím, tak na receptech, které budou postupně přibývat, a v psaní článků, kam budu zaznamenávat jednotlivé příběhy a historky, které jsou spojené s podnikáním.

A kde začneme dneska? Tím, že se představím. Jsem máma 3 dětí, která se nudila při prvním těhotenství a měla strašný strach, že jí zamrzne mozek a poprvé vznikl eshop akoreni.cz. Nabízeli jsme přes 200 druhů koření a kořenících směsí, produkty na vietnamskou kuchyni a všechno jsem to skladovala pod schody v bytě. Rok na to moje mamka otevřela obchůdek, který jsme roky s láskou opečovávali. Nabídka se rozšířila o vína nejen z České Republiky, rýži z jezera Albufera a uzenou papriku a šafrán ze Španělska. Přišlo druhé dítko, spousta změn a já se přestěhovala do slunné Valencie a začala další etapu mého života. Obchůdek jsme po několika letech zavřeli, eshop jsem zastavila a plně jsem se věnovala práci, které mě živila a též dětem. A je to rok a něco co se mi narodilo 3 miminko a já jsem zjistila, že mi práce s jídlem chybí. A chybí mi objevovat nové chutě a mít možnost je nabízet v České Republice. Obnovila jsem některé kontakty, změnila nabídku a spustila eshop. Zahrnuta spousta novými informacemi, pravidly a postupy, které se od spuštění prvního eshopu velmi změnili… ale tady jsem a všechno pomalu dostává barvu a vzhled jaký mám v hlavě.

Nika

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení