Šafrán Azaffran Saffron Rose

4 položek celkem
Šafrán Azafrán Saffron Rose 0,5 g
79 Kč

Hmotnost: 0,5g Balení: Plastová krabička Země původu: Španělsko Použití: K dochucování zejména rýžových a rybích pokrmů.

Kód: 92
Safran krabicka
399 Kč

Hmotnost: 5g Balení: Plastová krabička Země původu: Španělsko Použití: K dochucování zejména rýžových a rybích pokrmů.

Kód: 91
Safran krabicka
245 Kč –20 %
196 Kč

Hmotnost: 2g Balení: Plastová krabička Země původu: Španělsko Použití: K dochucování zejména rýžových a rybích pokrmů.

Kód: 90
Safran krabicka
130 Kč

Hmotnost: 1g Balení: Plastová krabička Země původu: Španělsko Použití: K dochucování zejména rýžových a rybích pokrmů.

Kód: 81

Nejvzácnější koření na světě na šest? Šafrán. Po Kašmíru a Íránu je Španělsko dalším světově proslulým producentem šafránu. Cena tohoto genia mezi kořením dosahuje astronomických výšin. Není divu. Na 1 kilogram šafránu je zapotřebí sebrat okolo 250 000 květů. Každý květ má nádhernou fialovou barvu. Šafrán je výhradně sbíraný ručně. Nejprve se z pole pečlivě otrhají fialová kvítka a pak se z vnitřku každého z nich odštípnou 2-3 centimetrové načervenalé, hnědorubínové čnělky. Tyto drobné, jemné nitky se usuší a nejdražší koření světa je připraveno k expedici. Právě mravenčí práce, křehkost vláken a obrovská síla, která se v jejich nitru ukrývá, dělají ze šafránu zázrak mezi kořením.

Vysoká kvalita je zaručena detailními laboratorními testy, které pečlivě zkoumají složení a na základě přísných kritérií je šafrán rozdělen do několika kategorií. Díky spojení aKoření.cz s ceněným pěstitelem a dodavatelem, společností Azaffran Saffron Rose, sídlící ve městačku Alcanttaria v provincii Murcia, vám pravidelně přivážíme šafrán s označením RIO a chystáme pro vás i řadu SUPERIOR. Podařilo se nám tak snoubit standardně vysokou kvalitu s přijatelnou cenou.

Rozšiřte si s námi gastronomické rozměry. Poznejte tajemství šafránu a zažijte tu pravou explozi chutí. Vášeň španělského temperamentu, křehkost důvěry a sladkost úsměvu. To vše v sobě skrývají sušené nitky jednoho malého fialového kvítku. Španělský šafrán má jemnější tóny, jeho typická hořkost se mísí s kovově medovou chutí a žlutá záře barviva dokresluje celou kompozici k dokonalosti. A při tom stačí použít jen velmi malé množství tohoto pokladu. Takovou sílu v sobě šafrán ukrývá.

Celosvětová gastronomie se bez tohoto koření už neobejde. Španělská paella bez šafránu je jako italská pizza bez těsta. Šafrán využijete ve slané i sladké české kuchyni, v rizotu i v moučníku, ale můžete z něj uvařit i lahodný čaj nebo ozvláštnit sklenku šampaňského. Propadněte s námi kouzlu šafránu a váš svět už nikdy nebude jako dřív.