Trocha historie

Jmenuji se Nika, jsem zakladatelka aKoření.cz a zdravím vás přímo ze slunného Španělska, kde se svými třemi dětmi od roku 2014 trvale žiji.

Vítejte na stránkách českého eshopu aKoření.cz. Jsme velkoobchodní dovozci excelentního kambodžského a vietnamského pepře. Najdete u nás i celosvětově vyhledávanou uzenou papriku La Chinata, vzácný poklad šéfkuchařů šafrán Azafran Saffron Rose, nefiltrovaný extra panenský olivový olej El Treual s padesátiletou tradicí výroby. V neposlední řadě nejkvalitnější španělské druhy kulatozrnné, celozrnné, dlouhozrnné rýže Sivaris, výběr exkluzivních čajů z celého světa a další suroviny, které pečlivě vybíráme, ochutnáváme a s láskou dovážíme. Proto abychom vám vytvořili to správné gastronomické prostředí, náš sortiment neustále rozšiřujeme. Zařadili jsme tedy do naší nabídky i smaltované a železné pánve, se kterými i v Čechách snadno vytvoříte tu pravou španělskou paellu. Na našich produktech je ale kouzelné samotné uplatnění. Můžete jej využít při přípravě české kuchyně, stejně jako té zahraniční. A věřte nám, že i kombinace chutí stojí opravdu za to.

Trocha šafránu z naší historie

Jsme především milovníci dobrého a kvalitního jídla. O tuto vášeň se veřejně dělíme už od roku 2010, kdy jsem založila náš první eshop. V roce 2011 jsme navázali kontakt se španělskou společností Sivaris z Valencie a začali dovážet přes 10 druhů rýže, kterou tato firma na svých polích v chráněné krajinné oblasti v Albufera pěstuje. V roce 2013 jsem se do Valencie za rodinou přestěhovala natrvalo i já se svými dětmi a mám díky tomu pro vás ty největší lahůdky téměř na dosah ruky. Uzená paprika a šafrán. To jsou mé gastronomické lásky. Podobně můj bratr Eda jezdí do různých koutů světa, kde objevuje, degustuje a dováží exkluzivní druhy čaje. Náš sortiment se tedy neustále rozšiřuje.

Díky pevným vazbám, kdy část rodiny žije v Čechách, část ve Španělsku, a ani ve Vietnamu a Kambodži nám rodinné zastoupení nechybí, máme přístup k takovým surovinám, na které se chuťové buňky přímo třesou. Osobně tak můžeme kontrolovat kvalitu a vybírat nejkvalitnější produkty, které ochutnáme a ty nejlepší z nich pak teprve nabízíme v Čechách.

Díky našemu osobnímu přístupu, vášni pro dobré jídlo a pečlivosti jsme získali jistotu, že naše zboží dosahuje tak vysoké úrovně a kvality, kterou oceníte doma i v restauraci a víme, že naše zákazníky nikdy nezklameme.

Proč hlavně Španělsko?

Španělsko si nás získalo nejenom svou srdečností, ale i dostupností potravin, které v Čechách prostě neseženete. Objevila jsem tak vyhlášenou uzenou papriku La Chinata, bez které se světová gastronomie už neobejde nebo vzácný klenot mezi kořením - šafrán Azafran Saffron Rose. Kombinace žhnoucích slunečních paprsků, vláhy přívalových dešťů a jezer, majestátnost vysokých hor a slanost mořského podnebí vytváří naprosto dokonalé prostředí pro pěstování jedinečných surovin. Díky tomu vám přivážíme nespočet druhů prvotřídní rýže Sivaris z oblasti Albufera nebo nefiltrovaný extra panenský olivový olej El Treuall z městečka Vall de Albaida.

Samotní Španělé jsou velmi temperamentní a pohostinní, což se odráží i v jejich vyhlášené kuchyni, která se region od regionu liší. To, co ze Španělska prýští do všech stran, nám v Čechách ovšem chybí. Rozhodli jsme se tedy, že dostaneme alespoň kousek té opojné chuti a nakažlivé energie do střední Evropy, do České republiky, na milovaný farmářský trh, do oblíbené restaurace nebo nejlépe přímo k vám domů.

Pojďte dál

Přijměte tedy pozvání a poznejte s námi tu nezapomenutelnou atmosféru, gurmánskou jedinečnost, historii a pověstnou hřejivost především španělské gastronomie. Těšíme se, až stejně jako ostatní zákazníci ochutnáte naše produkty, vyzkoušíte nové recepty a podělíte se s námi o své zkušenosti.

Jsem přesvědčená, že si španělskou kuchyni zamilujete. Stejně jako my.

Vaše Nika, zakladatelka aKoření.cz