Trocha historie

Jmenuji se Nika, jsem zakladatelka aKoření.cz a zdravím vás přímo ze slunného Španělska, kde se svými třemi dětmi od roku 2014 trvale žiji.

Vítejte na stránkách českého eshopu aKoření.cz. Jsme velkoobchodní dovozci excelentního kambodžského a vietnamského pepře. Najdete u nás i celosvětově vyhledávanou uzenou papriku La Chinata, vzácný poklad šéfkuchařů šafrán Azafran Saffron Rose, nefiltrovaný extra panenský olivový olej El Treual s padesátiletou tradicí výroby. V neposlední řadě nejkvalitnější španělské druhy kulatozrnné, celozrnné, dlouhozrnné rýže Sivaris, výběr exkluzivních čajů z celého světa a další suroviny, které pečlivě vybíráme, ochutnáváme a s láskou dovážíme. Proto abychom vám vytvořili to správné gastronomické prostředí, náš sortiment neustále rozšiřujeme. Zařadili jsme tedy do naší nabídky i smaltované a železné pánve, se kterými i v Čechách snadno vytvoříte tu pravou španělskou paellu. Na našich produktech je ale kouzelné samotné uplatnění. Můžete jej využít při přípravě české kuchyně, stejně jako té zahraniční. A věřte nám, že i kombinace chutí stojí opravdu za to.

Trocha šafránu z naší historie

Jsme především milovníci dobrého a kvalitního jídla. O tuto vášeň se veřejně dělíme už od roku 2010, kdy jsem založila náš první eshop. V roce 2011 jsme navázali kontakt se španělskou společností Sivaris z Valencie a začali dovážet přes 10 druhů rýže, kterou tato firma na svých polích v chráněné krajinné oblasti v Albufera pěstuje. V roce 2013 jsem se do Valencie za rodinou přestěhovala natrvalo i já se svými dětmi a mám díky tomu pro vás ty největší lahůdky téměř na dosah ruky. Uzená paprika a šafrán. To jsou mé gastronomické lásky. Podobně můj bratr Eda jezdí do různých koutů světa, kde objevuje, degustuje a dováží exkluzivní druhy čaje. Náš sortiment se tedy neustále rozšiřuje.

Díky pevným vazbám, kdy část rodiny žije v Čechách, část ve Španělsku, a ani ve Vietnamu a Kambodži nám rodinné zastoupení nechybí, máme přístup k takovým surovinám, na které se chuťové buňky přímo třesou. Osobně tak můžeme kontrolovat kvalitu a vybírat nejkvalitnější produkty, které ochutnáme a ty nejlepší z nich pak teprve nabízíme v Čechách.

Díky našemu osobnímu přístupu, vášni pro dobré jídlo a pečlivosti jsme získali jistotu, že naše zboží dosahuje tak vysoké úrovně a kvality, kterou oceníte doma i v restauraci a víme, že naše zákazníky nikdy nezklameme.

Proč hlavně Španělsko?

Španělsko si nás získalo nejenom svou srdečností, ale i dostupností potravin, které v Čechách prostě neseženete. Objevila jsem tak vyhlášenou uzenou papriku La Chinata, bez které se světová gastronomie už neobejde nebo vzácný klenot mezi kořením - šafrán Azafran Saffron Rose. Kombinace žhnoucích slunečních paprsků, vláhy přívalových dešťů a jezer, majestátnost vysokých hor a slanost mořského podnebí vytváří naprosto dokonalé prostředí pro pěstování jedinečných surovin. Díky tomu vám přivážíme nespočet druhů prvotřídní rýže Sivaris z oblasti Albufera nebo nefiltrovaný extra panenský olivový olej El Treuall z městečka Vall de Albaida.

Samotní Španělé jsou velmi temperamentní a pohostinní, což se odráží i v jejich vyhlášené kuchyni, která se region od regionu liší. To, co ze Španělska prýští do všech stran, nám v Čechách ovšem chybí. Rozhodli jsme se tedy, že dostaneme alespoň kousek té opojné chuti a nakažlivé energie do střední Evropy, do České republiky, na milovaný farmářský trh, do oblíbené restaurace nebo nejlépe přímo k vám domů.

Pojďte dál

Přijměte tedy pozvání a poznejte s námi tu nezapomenutelnou atmosféru, gurmánskou jedinečnost, historii a pověstnou hřejivost především španělské gastronomie. Těšíme se, až stejně jako ostatní zákazníci ochutnáte naše produkty, vyzkoušíte nové recepty a podělíte se s námi o své zkušenosti.

Jsem přesvědčená, že si španělskou kuchyni zamilujete. Stejně jako my.

Vaše Nika, zakladatelka aKoření.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení