Paella balíček s pánví

Kód: 278
Tip
Neohodnoceno
937 Kč –9 %
Safran krabicka
937 Kč –9 % 850 Kč
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
8.12.2021

Toto balení obsahuje:

1x Pánev smatl průměr 32 cm
1x Šafrán 0,5g
1x Uzená paprika jemně pálivá
1x 0,5l extra panenský olivový olej nefiltrovaný
1x 1kg rýže Arborio

Detailní informace

Detailní popis produktu

Šafrán:

Šafrán je hlíznatá, velmi stará kulturní rostlina z čeledi kosatcovité, pěstovaná pro čnělky svých květů, které jsou vysoce ceněným kořením.

Šafrán setý pochází ze západní Asie. Na podzim kvete fialovým květem, v každém květu jsou tři nitkovité, 2-3 cm dlouhé purpurově hnědé čnělky, které se sklízejí ručně, odštípnutím. Neexistuje žádný stroj, který by jakkoliv ulehčil sběr čnělek, a tento fakt, společně s malým množstvím takto získaného koření (k získání jednoho kilogramu šafránu je zapotřebí zhruba 250 000květin), je důvodem vysoké ceny šafránu. V současnosti se jedná o nejdražší koření na světě. Šafrán je koření vyráběné od starověku. Vyznačuje se nahořklou chutí a vůní pocházející z chemických složek picrocrocin a safranal. Obsahuje také karotenoidní barvivo zvané krocin, které dodává zlatavě žlutou barvu. Díky tomu je šafrán vysoce ceněný komponent v mnoha pokrmech po celém světě. Nejvíce se pěstuje v Íránu, Španělsku, v jižní Francii, v severní Africe a Latinské Americe. Podporuje zažívání, malé dávky mají mírně afrodiziakální účinky, vyšší dávky vyvolávají překrvení vnitřních orgánů či bolesti hlavy. Z medicínského hlediska jsou prokázány pozitivní vlivy šafránu na činnost trávicí soustavy, podporu vstřebávání tuků v krvi a kardiovaskulární systém. Užívá se ve španělské, latinskoamerické, francouzské a orientální kuchyni. Ochucuje a barví pokrmy. Je vhodný zejména k dochucování rýžových pokrmů a ryb.

Azafrán Rose je významný pěstitel a dodavatel ze Španělska, který poskytuje Šafrán ve kvalitě „Rio“

Uzená paprika jemně pálivá:

Španělský výrobek rodinné firmy NETASA, která byla založena v roce 1975 a již více než tři desetiletí drží na stejných pilířích na nichž byla postavena: nabídnout svým zákazníkům nejvyšší kvalitu a přísná kontrola výroby jejich uzené papriky „La Chinata“.

Název „La Chinata“ pochází z názvu města, kde se narodil zakladatel společnosti Florentino Oliva. V současné době je „La Chinata“ prestižní značkou uznávanou na národní i mezinárodní úrovni, která se vyváží do více nez 50 zemí světa. Tuto uzenou papriku naleznete v nejlepších gurmánských obchodech stejně tak jako v kuchyních nejznámějších kuchařů.

Využití v gastronomii: V gastronomii se dá využít mnoha způsoby. Chuťově vylepší a obzvláštní tradiční jídla jako je zelňáčka, nebo guláš. Výborná je jako lehký posyp na sýry k vínu, nebo ji doporučujeme přidat do nakládaných hermelínů. Země a oblast původu: Paprika se pěstuje a vyrábí v regionu La Vera , který se nachází na severu provincie Cáceres v západním Španělsku. F

Nádoba o objemu 70g je ideální pro poznání zvláštností uzené papriky. Doporučujeme také jako dárek pro všechny milovníky dobré a kvalitní gastronomie.

Tento výrobek je držitelem ochranné známky „Pimentóm de la Vera“ a certifikátu IFS (standart bezpečnosti potravin).

Firma: NETASA

Výhradní dovozce: aKoření.cz

K dispozici ve třech variantách: Sladká/Jemně pálivá/Pálivá

Extra panenský olivový olej:

Extra Panenský olivový olej z Vall de Albaida, provincie Valencie. Druhy oliv Grossal (v menšině) a Blanqueta jsou specifické pro tuto zónu a námi nabízený olej je mix obou druhů.

Olivy Grossal se sbírají od října až do pozdního zrání (leden/únor), odolávají suchu a chladu. Májí vysoký obsah kyseliny olejové a polyfenolů. Obsahují vysoké množství vitaminu E.

Olivy druhu Blanqueta a následný olej z nich je specifický pro zónu středomoří a má přezdívku tekuté zlato středomoří.

Jemná a aromatická chuť olivového oleje s lehkým dozvukem chuti mandlí a lesních plodů je jedinečná kombinace přírodních chutí s trochou trpkosti

Rýže Arborio:

Arborio je druh kulatozrnné rýže, která při vaření výrazně zvětšuje svůj objem. Oblíbená je pro svoji schopnost do sebe nasát chutě a vůně společně vařených ingrediencí.

Výživové vlastnosti: Lehce stravitelná, bezlepková potravina, která obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek a vlákniny.

Využití v gastronomii: Používá se především na přípravu rizota či paelly.

Země a oblast původu: Španělsko, oblast jezera Albufera, chráněné krajinné oblasti u Valencie, kde se rýže pěstuje již od roku 1250. Při pěstování se nepoužívají pesticidy ani umělá hnojiva, část prací se provádí ručně.

Firma: Sivaris Výhradní dovozce: aKoření.cz

Doplňkové parametry

Kategorie: Zboží
Hmotnost: 3 kg