Masala čaj balíček

Kód: 823
145 Kč
Objednáno
Položka byla vyprodána…

Nápoj, který prohřeje i nejtužší zimu! Na 0,5l masaly je potřeba 0,5l mléka a 1dcl vody a náš balíček koření a čaje, a také je možné přidat čerstvý zázvor.

Balení obsahuje 25g směsi koření Masala čaj a 50g černého čaje Assam CTC.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení: kardamom, cejlonská skořice, pepř, hřebíček, fenykl + černý čaj Assam CTC.

Použití: Do 0,5l mléka a 1dcl vody přidáme 1 polévkovou lžíci Assamu a 1/2 čajové lžičky směsi koření na masalu a případně lžičku nastrouhaného čerstvého zázvoru. 
Všechny uvedené ingredience smíchejte v hrnci a pomalu za neustálého míchání přiveďte k varu a ihned odstavte. Přes sítko slijte do konvičky nebo hrnku. Při vaření je potřeba se soustředit a zabránit připálení mléka nebo překotnému vykypění z nádoby. Pozor, aby vám mléko neuteklo a nepřipálilo se.

Masala čaj (yogi čaj, bílý indický čaj, kořeněný indický čaj) je staletími prověřená kombinace indického koření a čaje ve formě lahodného sladkého kořeněného nápoje s mlékem (lze použít i sojové či mandlové mléko). Masala čaj, v překladu “kořeněný čaj” či “čajová směs koření”, pochází z Indie a Afriky, a je oblíbena po celém světě. Klíčem k chuti našeho čaje je vedle maximální kvality koření správné množství kardamomu, fenyklu, pepře, hřebíčku, použití pravé, tedy cejlonské skořice, a úroveň nadrcení koření. K přípravě potřebujete pouze mléko, cukr a ideálně čerstvý zázvor. Potřebný kvalitní černý čaj a přesný návod ke správné přípravě je součástí balení. Doporučujeme sladit spíše více než méně, chuť koření lépe vyniká. Slaďte spíše bílým cukrem, třtinový cukr či med ruší chuť koření (avšak každý máme jiné nastavení chutí).

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: