Vietnam Indochina Beauty 100g

Kód: 623
Novinka
1 hodnocení
364 Kč
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
2.2.2021

Vietnamská varianta známého taiwanského oolongu Oriental beauty. Voňavý a mnohonálevový oolong, který v každém případě stojí za ochutnání.

Detailní informace

Detailní popis produktu

List   Vůně je těžší, lehce kořeněná s hořko-sladkou základnou a ovocným pozadím, nepříliš výrazné aroma za suchého stavu. Barva listu je hnědá, šedavá, tmavě zelená, stříbřitá. Drobounké mladé listy, jen mírně kroucené, větší listy ploché, nerolované. Od pohledu mnoho vícelistých celků, extra drobounké nejmladší tipsíky.
Nahřátý list se projeví těžší kořeněno-ovocnou vůní. Muškát, exotické ovoce, stopová ořechová složka.
Nálev   Zlatavý až medově žlutý nálev. Zcela minimální množství zlomků. Vůně je pronikavá svěží a zároveň hutná, kořeněná s ovocnou základnou.
CHUŤ  

Fenomenální. Připomenutí již ochutnávaného čaje z minulých ročníků. Tento je, řekl bych, o něco sladší, opět karambola, lehce citrus, muškát. Překypující tělo, mocný dojem a hlubký kontrast odzbrojující ovocnosti a kořeněného podtextu. Prolétávají po celku těžké květové prvky alá orchidej, ale co do plnosti, sladká ovocnost zcela dominuje.

Po polknutí následuje extáze. Hlubší, rozvinutější, pestřejší složky. Mnoho proměn, chvilku převládá koření s muškátem, poté plody kaktusů, pomerančové nuance a v závěru opět sladší celek, karambola s těžší květovou složkou. Poměrně znatelně hřejivý účinek i povzbudivý efekt. Ten aftertaste je euforický, hutnější základnu si vychutnávám lépe ve vlhkém prostředí, za upršenéhoo dne, kdy nálev i značně zahřeje. Jednoznačně kdo nezkusil, u tohoto neudělá chybu.